Nr katalogowy: 626
Imbryk z pokrywką
porcelana biała, szkliwiona;
Chiny, XX w.
brzusiec kulisty, spłaszczony, pokrywka wysklepiona, z guzikowym uchwytem; dziobek rurkowy, nisko osadzony, z sitkiem wewnętrznym; ucho zwinięte wolutowo; cała powierzchnia pokryta morsko-zielonym szkliwem z delikatnym ornamentem stylizowanej wici i motywem fioletowo-różowych kwiatów;
na spodzie sygnatura naszkliwna w kolorze pomarańczowym - ideogramy chińskie;
porcelana biała, szkliwiona; wys. 13,5 cm, średnica brzuśca 17 cm, szer. z dziobkiem i uchem 24 cm.
Chiny, XX w.