Nr katalogowy: 625
Serwis deserowy Sanssouci, z dekoracją złoconą gałązkami kwiatów
Niemcy, wytwórnia Rosenthal, Selb (Bawaria),
realizacja z 1938 r.
składa się z dzbanka z pokrywą, cukiernicy z pokrywą, mlecznika, 12 filiżanek ze spodkami i 12 talerzyków deserowych. Naczynia z reliefem z trejażem z gałązkami kwiatowymi, z mo tywem złoconych podwójnych gałązek kwiatowych i drobnych listków w układzie syme trycznym; uchwyty i uszka złocone; małe wyszczerbienie przy krawędzi jednej filiżanki;
porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), złocenia - druk; dzbanek - wys. 25,5 cm; mlecznik - wys. 10 cm; cukiernica - wys. 13,5 cm, szer. 17 cm; filiżanki - wys. 6,7 cm, średn. 7,2 cm; spodki - wys. 2 cm, średn. 14 cm; talerze deserowe - wys. 2,3 cm, średn. 18 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu: Rosenthal/ · SELB GERMANY·/ SANSSOUCI.
Niemcy, wytwórnia Rosenthal, Selb (Bawaria), realizacja z 1938 r.
Jeden z najstarszych modeli serwisów firmy Rosenthal, wprowadzony w latach ok.1894-1897, cieszący się popularnością i znajdujący ciągle nabywców.