Nr katalogowy: 622
Para dzbanków huculskich
Ukraina - Pokucie, wyrób ludowy w tradycji huculskiej,
XX w. (okres powojenny).
cylindryczne, lekko koniczne, z wydzieloną uskokiem obręczową podstawa, z wyprofilowanym w krawędzi małym dziobkiem; ucha taśmowe; wokół brzuśca dekoracja ornamentalna zielono-brązowo-żółta, o rytym konturze: szlak stylizowanych kwiatów - pąków na brązowym pasie z taśmowych półkoli;
glina garncarska, angoba, dekoracja ryta i malowana barwnie, szkliwo ołowiowe;
wys. 18,8 cm, średn. 10,8 cm; nie sygnowane.
Ukraina - Pokucie, wyrób ludowy w tradycji huculskiej, XX w. (okres powojenny).