Nr katalogowy: 616
Serwis satsuma, z "brokatową" dekoracją kwiatową
fajans kremowo-żółty, przejrzyste szkliwo z krakelurą,
Japonia, pocz. XX w.
składa się z dzbanuszka z pokrywka, cukierniczki z pokrywką, mlecznika i sześciu filiżanek ze spodkami; naczynia o drobno kanelowanych ściankach i złoconych krawędziach, pokryte staranną dekoracją kwiatową o złotym wypukłym konturze,
m.in. z kwiatami chryzantem i chińskiej róży; w dnie filiżanek "wianuszki" kwiatowe;
fajans kremowo-żółty, przejrzyste szkliwo z krakelurą, farby naszkliwne emaliowe i złocenia; wymiary: dzbanek wys. 12,5 cm, cukiernica wys. 10 cm, mlecznik wys. 9 cm, filiżanki wys. 4,6 cm, spodki wys. 1,8 cm, średn. 12 cm; naczynia
(filiżanki, spodki i mlecznik) sygnowane czarnym kwadratem w złotej obwódce,
ze złotymi znakami kanji;
Japonia, pocz. XX w.