Nr katalogowy: 615
Zegar neobarokowy, konsolowy, z dekoracją kwiatową
obudowa zegara: Francja, wytwórnia nieokreślona,
poł. XIX w. (ok.1850-1870);
mechanizm: Paryż 2. poł. XIX w.
obudowa porcelanowa w formie przyściennej konsoli, na czterech wolutowych nóżkach, ze złoceniami, z kolistym otworem na werk, otoczonym płomienistym obramieniem wolutowo- roślinnym, złoconym; pod mechanizmem łódkowe pole wydzielone złoceniem, wypełnione barwną kompozycją kwiatową; złocenia lekko przetarte; mechanizm sprężynowym i systemem bicia godzin i półgodzin, z tarczą emaliową;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia, mosiądz, stal, emaliowana tarcza; wys. 32 cm;
sygn. na mechanizmie: B & C/ Paris, 758, 20190; porcelana nie sygnowana.
Obudowa zegara: Francja, wytwórnia nieokreślona, poł. XIX w. (ok.1850-1870);