Nr katalogowy: 613
Plakieta porcelanowa w oprawie:
Dziewczyna w białej chuście (Bernardette Soubirous)
Niemcy(?), nie ustalony malarz lub atelier malarskie,
2 poł. - kon. XIX w.
plakieta owalna: na ciemnym tle popiersie młodej kobiety, en trois quatre, z warkoczem, w białej chuście podwiązanej pod brodą cienkim szalem, z cienką złotą opaską, w krótkim naszyjniku z pereł ze złotym krzyżykiem; w drewnianej, złoconej oprawie; porcelana, farby naszkliwne, drewno; owal 24 x 21 cm (z ramką), ok.19 x 16 cm (bez ramki); z tyłu wycisk: E 1, na tekturowej oprawie na odwrocie napis: SOUBIROUS BERNARDETTE.
Niemcy(?), nie ustalony malarz lub atelier malarskie, 2 poł. - kon. XIX w.
Przedstawienie Bernardette Soubirous (1844-1879), francuskiej świętej kościoła katolickiego, znanej z doznanych objawień Matki Boskiej w grocie Massabielle w Lourdes, siostry zakonnej Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Nevers.