Nr katalogowy: 609
Kobieta z koszem kwiatów
Włochy, Florencja i Siena, Studio Ceramiki Artystycznej
Florence Studio (założone w 1973 przez
Giuseppe Armaniego), realizacja z 1998.
na okrągłej, drewnianej, lakierowanej podstawie z metalową etykietką firmową figurka młodej uśmiechniętej kobiety lekko wspinającej się na palcach w tanecznej pozie, z odchyloną w bok głową; w uniesionej wiatrem spódnicy z falbanka, połyskliwym gorseciku, z falbanką przy dekolcie, w kapeluszu z szerokim rondem; trzyma kosz z wysypującymi się na suknię różyczkami. (Drobne ubytki dekoracji plastycznej - różyczki);
porcelana matowa, farby ceramiczne, porcelana szkliwiona (gorsecik), drewno; wys. 38,5 cm;
sygn. na podstawie ceramicznej: ryte: Giuseppe / Armani;
przy pniu u stóp kobiety w kartuszu: kobaltem N pod koroną, wycisk: 1998 FLORENCE, druk czarny: limited edition/ 310/ 3000; na wierzchu drewnianej podstawy od frontu owalna tłoczona etykietka firmowa: 1979/ F/ FLORENCE/ GIUSEPPE ARMANI.
Włochy, Florencja i Siena, Studio Ceramiki Artystycznej Florence Studio (założone w 1973 przez Giuseppe Armaniego), realizacja z 1998.
Wytwórnia nawiązuje m.in. do stylistyki fabryki porcelany w Capodimonte.