Nr katalogowy: 851
Konsola w typie Ludwika XV
Włochy, Florencja, firma Francesco (?)
Morini; 4 ćw. XIX w.
na jednej, kabriolowej nodze wspartej na półłukowym cokoliku; noga i oskrzynienie - bogato rzeźbione, profilowane, zdobione motywami akantu i małżowin, malowane na biało i złocone; kolano nogi dekorowane wielkim, malowanym na zielono kaboszonem; blat z różowego marmuru, wykrojony łukowato;
od spodu w dwóch miejscach mebel opatrzony owalnymi cechami z napisem: „ Fo MORINI / FIRENZE”;
sosna, drewno malowane i złocone; marmur; wys. ok. 97,5 cm;
Włochy, Florencja, firma Francesco (?) Morini; 4 ćw. XIX w.
Elementy oskrzynienia uzupełnione.