Nr katalogowy: 850
Żyrandol elektryczny (pierwotnie gazowy)
brąz złocony, szkło nitkowane; wys. całości 144 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
rozbudowana struktura kilkupiętrowa, z umieszczonym pośrodku zielonkawym kloszem z nitkowanego czerwonymi pasmami szkła; wokoło ażurowy pierścień, do którego przymocowane są z dwu stron trójramienne świeczniki, zdobione motywem akantu i ptaszków; dołem podwieszony na akantowych taśmach owoidalny element zdobny ażurami; zwieńczenie w formie wazonu połączonego ze środkowym pierścieniem czterema listwami, dekorowanymi akantem i wolutami;
Europa Środkowa, XIX/XX w.