Nr katalogowy: 830
Ikona - Św. Barbara, w kiocie
tempera na desce, 13,2 x 11,2 cm;
Rosja, pocz. XX w.
wizerunek Świętej w 2/3 postaci, w koronie na głowie i czerwonym, fałdzistym płaszczu; w prawej ręce - kielich Eucharystyczny, w lewej - rozwinięty zwój; u góry napis cyrylicą, słabo czytelny; bordiura złota, z wzorami geometrycznymi;
wokoło drewniana, profilowana, złocona ramka; całość zamknięta w niewielkim, drewnianym kiocie o zaokrąglonych narożach, z oszklonymi drzwiczkami na zawiasach; od frontu kiot opasany podwójną żyłką mosiężną;
tempera na desce, 13,2 x 11,2 cm; kiot 19,6 x 17,3 x 5,8 cm.
Rosja, pocz. XX w.