Nr katalogowy: 617
Talerz z pawiem (weselny)
Śląsk, Prószków Śląski,
lata 1784-1883
płytki; w lustrze stylizowany paw na wzgórku i dwie gałązki kwiatowe, wokół kołnierza trzy gałązki kwiatowe na przemian z trzema gałązkami listków; drobne przetarcia szkliwa, krakelura; fajans szkliwo cynowo-ołowiowe, farby wysokich temperatur; wys. 3 cm, średn. 23,8 cm;
sygn. jasnym kobaltem podszkl.: P.
Śląsk, Prószków Śląski, lata 1784-1883 (okres Jana Fryderyka Dickhuta, 1812-1853)