Nr katalogowy: 616
Para talerzy z monochromatycznymi miniaturami z architekturą
Węgry, Holics, manufaktura fajansu;
pocz. XIX w.
półgłębokie; kołnierze o falistym, 6-dzielnym wykroju; w lustrze malowany czernią lub brązem motyw architektoniczny: zabudowania z drzewem na wzgórku; na kołnierzu w tym samym kolorze, jak w lustrze, trzy małe gałązki kwiatowe; drobne ubytki szkliwa na krawędziach;
fajans delikatny kremowy, szkliwo ołowiowo-boraksowe, farby naszkliwne;
wymiary: 1) wys. 3,5 cm, średn. 23,6 cm;
2) wys. 3 cm, średn. 24 cm;
sygn. wyciskiem: Holitsch D, lub: Holitsch A.
Węgry, Holics, manufaktura fajansu (zał. 1743), pocz. XIX w.