Nr katalogowy: 817
Toaleta w stylu biedermeier
Konstrukcja - sosna, fornir - mahoń, brzoza;
Europa Środkowa, ok. 1830
pierwotnie trzyczęściowa (obecnie dwuczęściowa), uchylnym prostokątnym lustrem, ujętym graniastymi wspornikami, umieszczona na wklęsłej od frontu
platformie z trzema szufladkami i trójszufladowej komodzie. Całość fornirowana, oparta od frontu na tralkach, a z tyłu na zbieżnych graniakach, spiętych
i umieszczonych na krótszych bokach na deskowych płozach. Rama lustra zwieńczona trójkątnym naczółkiem. Szyldy zamków intarsjowane, owalne (wtórne).
Konstrukcja - sosna, fornir - mahoń, brzoza; 176,8 x 119,8 x 59,6 cm; Europa Środkowa, ok. 1830
Masywny mebel do toalety.