Nr katalogowy: 736
Para kandelabrów 6-świecowych,
z postaciami nimf;
Warszawa, firma Braci Łopieńskich, pocz. XX w.
z postaciami nimf;
z kolistymi podstawami wspartymi na
4 klockowych nóżkach, opasanymi gzymsem
zdobionym liśćmi i winnymi gronami; wyżej
cokoły w formie kanelowanych półkolumn;
na cokołach - para półnagich, smukłych postaci
kobiecych podtrzymujących wiązankę z sześciu
ulistnionych łodyg goździków, z ukrytymi
w kwiatach cylindrycznymi tulejkami na świece;
na podstawach z tyłu bity napis: „BR.
ŁOPIEŃSCY / WARSZAWA”;
brąz, odlew cyzelowany i złocony;
wys. 72,5 cm, szer. ramion ca 29 cm,
średnica podstaw 18,5 cm;