Nr katalogowy: 734
Półka wisząca neorokokowa
Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
w formie deski z trzema falistymi półkami różnej wielkości, wygiętej, falistej na obrzeżu, fornirowanej i dekorowanej wzorzystym fornirem. Deska zwieńczona
rozerwanym naczółkiem, zakończona u dołu wydłużonym oślim grzbietem. Półki wsparte na ażurowych podporach mosiężnych w formie wolut. U góry dekoracyjna,
ażurowa, mosiężna aplika z dwoma puttami przy koszu. Materiały: konstrukcja - sosna, orzech; fornir - orzech; 85,5 x 69 x 24 cm; Europa Środkowa, 4 ćw. XIX w.
Mebel pomocniczy, przeznaczony przede wszystkim do dekoracji oraz prezentacji drobnych przedmiotów (ceramicznych, kolekcjonerskich). Bardzo ciekawy obiekt, rzadko spotykany, choć był w
okresie swojego powstania popularny i wykorzystywany jako dekoracja. Wykonany w sposób rzemieślniczy, jednocześnie typowy dla epoki. Brązy odlewane seryjnie, bez zbytniej precyzyjności.