Nr katalogowy: 712
Krzyż Kawalerów Maltańskich
srebro, częściowo złocone;
Polska?, XX w.
miniaturowy krzyż srebrny, zdobiony filigranem, pod ażurową koroną ze srebra złoconego, na łańcuszku; jest to
zapewne miniatura krzyża Orderu św. Jana - Zakonu Kawalerów Maltańskich (a właściwie Rycerskiego Zakonu
Szpitalników św. Jana Jerozolimskiego z Rodos i Malty); krzyż maltański - równoramienny, z ramionami
rozszerzającymi się i rozwidlonymi na końcach, zwany jest Krzyżem Ośmiu Błogosławieństw;
srebro, częściowo złocone; 3 x 2,2 cm; dł. łańcuszka ca 25,5 cm;
Polska?, XX w.