Nr katalogowy: 708
Para świeczników
alabaster, brąz złocony, szkło;
Europa Zachodnia, k. XIX w.
koliste podstawy i cylindryczne cokoliki - toczone z alabastru; trzony
z figurkami kariatyd podtrzymujących uniesionymi ramionami wiązki liści palmowych,
z umieszczonymi w zwieńczeniu tulejkami na świece;
końce palmowych liści ozdobione wisiorami z fasetowanego
i szlifowanego szkła; alabaster, brąz złocony, szkło; wys. 28,5 cm, szer. ca 9 cm;
Europa Zachodnia, k. XIX w.