Nr katalogowy: 704
Komplet przyborów na biurko
brąz, patynowany i częściowo złocony, drewno;
Polska?, XIX/XX w.
w składzie: ekrytuar prostokątny z dwoma cylindrycznymi kałamarzami, suszka i podstawka owalna na listy;
wszystkie przybory zdobione nakładaną wzdłuż krawędzi, złoconą listwą z motywem lauru; wieczka
kałamarzy oraz uchwyt suszki - dekorowane rozetą; brak szklanych wkładów w kałamarzach;
brąz, patynowany i częściowo złocony, drewno; ekrytuar 6 x 25 x 13,5 cm;
suszka 7 x 13,3 x 7,5 cm, listownik 9,5 x 10 x 8,5 cm; Polska?, XIX/XX w.