Nr katalogowy: 514
Wazon dekoracyjny z pejzażem nad wodą
Holandia, Delft, warsztat De Porseleyne Bijl,
koniec XVIII w. (XVIII/XIX w.).
tralkowy, 8-boczny, spłaszczony, przyścienny. Na brzuścu od frontu - reliefowy kartusz z wpisaną
w liniowane pole ze stylizowanymi kwiatami owalną ramką z miniaturą pejzażową: architektura nad
wodą, łodzie żaglowe i łódź z rybakiem i zwierzętami domowymi. Na bokach i tylnych ściankach -
stylizowane gałązki kwiatowe. Brak pokrywy; mała szczerba przy krawędzi szyjki.
Fajans, szkliwo cynowe, kobalt; wys. 25,5 cm; sygn. kobaltem podszkl. stylizowany topór i bokiem: V
Holandia, Delft, warsztat De Porseleyne Bijl, koniec XVIII w. (XVIII/XIX w.).