Nr katalogowy: 511
Serwis do kawy Anna (na 6 osób)
Polska, Ćmielów, projekt formy: Wincenty Potacki,
4 ćw. XX w. (ok. 1977).
składa się z dzbanka do kawy z pokrywką, cukiernicy
z pokrywką, dzbanuszka na mleko i 6 półkulistych
filiżanek ze spodkami. Naczynia fioletowe,
z nieregularną siatką złoceń; uchwyty, dziobki ,
krawędzie i wnętrza filiżanek złocone. Lekkie
przetarcia złoceń wewnątrz filiżanek i na uszkach.
Porcelana, druk naszkliwny (z tamponowaniem?),
złocenia; wymiary: dzbanek wys. 21 cm; cukiernica
wys. 9 cm, średn. 13 cm; mlecznik wys. 9 cm;
filiżanki wys. 5,5 cm, średn. 8 cm;
spodki wys. 1,5 cm, średn. 13,3 cm;
sygn. drukiem zielonym: Ć w trójkącie, niżej:
ĆMIELÓW/ MADE IN/ POLAND.
4 ćw. XX w. (ok. 1977).