Nr katalogowy: 510
Zespół serwisowy do herbaty Płaski
Polska, Ćmielów, model Bogdana Wendorfa
z ok.1930 roku, realizacja późniejsza
(okres międzywojenny?).
(na 4 osóby)
składa się z dzbanka z pokrywką, cukiernicy
z pokrywką, dzbanuszka na mleko i czterech filiżanek
ze spodkami. Naczynia cytrynowożółte, uchwyty,
uszka i krawędzie czarne. Lekkie przetarcia żółtej
farby na spodkach.
Porcelana, farby naszkliwne; wymiary: dzbanek
wys. 23,5 cm; cukiernica wys. 14,3 cm; mlecznik
wys. 13 cm; filiżanki wys. 6 cm, średn. 10 cm;
spodki wys. 2 cm, średn. 15,3 cm;
sygn. wyciskiem: Ć w trójkącie (dodatkowo
z napisem: ĆMIELÓW z poziomą kreską zakończoną
z dwu stron kropkami - na spodkach), czarnym
drukiem: 2263.
z ok.1930 roku, realizacja późniejsza (okres
międzywojenny?).