Nr katalogowy: 508
Niedźwiedź polarny
Czechy (Niemcy), Trnovany, wytwórnia ”Amphora”,
Riessner, Stellmacher i Kessel (zał.1892),
1 poł. XX w. (lata 40.)
na nieregularnej skalistej podstawie stojący niedźwiedź polarny.
Fajans delikatny, farby podszkliwne, szkliwo boraksowo-ołowiowe z krakelurą; wys. ok. 17 cm, dł. ok. 35 cm;
sygn. drukiem zielonym: pod koroną trójdzielną w szyldzie napis: AMPHORA, niżej: Made in Germany, wycisk: 8269, 3
Czechy (Niemcy), Trnovany, wytwórnia ”Amphora”, Riessner, Stellmacher i Kessel (zał.1892), 1 poł. XX w. (lata 40.)