Nr katalogowy: 907
Sekretera barokowa
konstrukcja - sosna; fornir - orzech;
Europa Środkowa, Niemcy (?), 1 poł. XVIII w.
trzyczęściowa, o prostych bokach, z falistym frontem komodowej trój-szufladowej podstawy, z częścią sekreterową z ukośnie ułożoną odkładaną klapą, ujętą na bokach dwoma niewielkimi szufladkami oraz z wąską nastawą z falistym frontem i zwieńczeniem z ośmioma szufladkami (po trzy na bokach i dwie niewielkie w zwieńczeniu) i jednoskrzydłową szafką pośrodku. Całość fornirowana i intarsjowana wstęgą tworzącą geometryczne pola wypełnione wzorzystą okleiną. Okucia z blachy
mosiężnej, kartuszowe o falistym zarysie. Szyldy z amków ozdobione rytowanym okiem opatrzności u góry i uskrzydloną główką aniołka u dołu;
konstrukcja - sosna; fornir - orzech; 165,5 x 128 x 68,5 cm.
Sekretera w stylu barokowym, o typowych środkowo europejskich kształtach i oszczędnej dekoracji, która wraz z niską wysokością wskazuje na dworskie przeznaczenie.