Nr katalogowy: 906
Stolik pomocniczy klasycystyczny
konstrukcja - sosna, czereśnia; fornir - orzech;
intarsje - palisandrowiec;
Europa Środkowa, XVIII/XIX w.
z prostokątnym, dwudzielnym blatem z odkładanymi na boki skrzydłami z szerokim oskrzynieniem, w którego wnętrzu liczne pojemniki zamknięte wieczkami, wsparty na czterech graniastych, zbieżnych i czernionych nogach. Blat i oskrzynienie ozdobione intarsjami: na blacie pośrodku ułożone w formie wianka ulistnione i ukwiecone gałązki róży (?), a w narożach rozety; oskrzynienie ujęte na obrzeżach żyłką z koralikami i kwiatonami na licach szuflad. W oskrzynieniu 12 pojemników, w tym trzy większe z odkładanymi wieczkami i dziewięć niewielkich z luźnymi wieczkami. Wieczka zaopatrzone w toczone, kościane knopiki.
Zamek stalowy, wpuszczano-przykładany, z jednym ryglem w lewym skrzydle, prawe blokowane lewym. Nogi od frontu ozdobione jasnymi rombami;
konstrukcja - sosna, czereśnia; fornir - orzech; intarsje - palisandrowiec;
81,7 x 76 x 53,5 cm;
Europa Środkowa, XVIII/XIX w.
Mebel pomocniczy, prawdopodobnie wykorzystywany do celów toaletowych. Podnóże późniejsze, prawdopodobnie na wzór pierwotnego.