Nr katalogowy: 840
Para lamp olejowych, porcelanowych
porcelana, brąz, szkło; wys. 64 cm,
Niemcy?, 2 poł. XIX w.
podstawy koliste, ujęte okuciami z brązu, z reliefowym zdobieniem wicią roślinną; korpusy porcelanowe, kobaltowe, ze złoceniami o motywach floralnych; z obu stron brzuśców - koliste rezerwy z wiązankami barwnych kwiatów; ażurowe osłony palników zdobione motywem kwiatów i winorośli; klosze szklane, owoidalne, zwieńczone falistą krezą, matowione, trawione w motyw puttów z wicią kwiatową; przy dolnej krawędzi koliste sygnatury z napisem: „S.R & Co / P.”;
kominki z przeźroczystego szkła;
porcelana, brąz, szkło; wys. 64 cm, wys. klosza 20 cm, średnica 15 cm.
Niemcy?, 2 poł. XIX w.