Nr katalogowy: 818
Krucyfiks
drewno czernione, srebro;
Polska?, XIX w.?
na toczonym, cylindrycznym cokole z drewna czernionego; krzyż z ramionami o kolistym przekroju, wsparty na kuli; zakończenia ramion ażurowe z motywem kaboszonów na tle muszli; figura Chrystusa półplastyczna; na fałdach perisonium bita próba srebra „12”; na cokole nakładka z blaszki srebrnej z Okiem Opatrzności w trójkącie; na kuli aplikowany wąż z jabłkiem w paszczy; u stóp Chrystusa - czaszka i skrzyżowane piszczele; nad głową Ukrzyżowanego tabliczka z napisem „IN/RI”; niestaranne wykonanie zdobień nosi cechy wyrobu wtórnego, nie osadzonego w epoce, którą ma reprezentować;
drewno czernione, srebro; wys. 48 cm, szer. 18,5 cm głęb. 10,3 cm.
Polska?, XIX w.?