Nr katalogowy: 816
Puchar z pokrywą, neomanierystyczny
brąz złocony; wys. 26 cm, średnica 11,5 cm.
Niemcy, XIX/XX w.
na kolistej, lekko wysklepionej stopie, otoczonej dwoma pasami ornamentu; trzon krótki, szpulowy, gładki; czasza wraz z pokrywą tworzy kształt owoidalny; cała powierzchnia pokryta reliefową dekoracją pasową z motywami okuciowo-wstęgowymi, wicią roślinną, maszkaronami, postaciami kobiecymi, pegazami i uskrzydlonymi, rogatymi satyrami; w zwieńczeniu - figurka bożka Pana
o koźlich nóżkach, z kyliksem uniesionym nad głową; wewnątrz naczynia - gładki, złocony, dwuelementowy wkład;
Niemcy, XIX/XX w.