składający się z łyżek do zupy (dł. 23,3 cm) widelców i noży do drugiego dania (dł.21,2 i 25,5 cm), widelców (2 dorobione współcześnie, pozostałe cechowane SO - Stanisław Owczarski i cechą probierni warszawskiej z lat 1922-32) i noży do przystawek (dł. 18,6 i 20,5 cm); łyżeczek do herbaty (dł. 15,7 cm) oraz środek stołu - 2 solniczki (nie cechowane, wys. 5,5 cm, średn. 9,5 cm) koliste wsparte na trzech nóżkach zakończonych lwimi łapami obrzeżone profilowaną taśmą, ze złoconym wnętrzem; 2 łyżeczki do soli (nie cechowane, dł. 6,7 cm) z czerpaczkami złoconymi w formie listka i trzonkami ukształtowanymi z winnej łozy, 2 łyżki i 2 widelce półmiskowe (dł. 31,2 cm i 27 cm) i łyżka wazowa wewnątrz złocona (dł. 37 cm); trzonki sztućców płaskie zakończone łopatkowato z plakietką z herbem Dryja;
ostrza stalowe;
srebro próby 14 cechowane (DV&S);
waga łączna (bez noży) 5202 g [dodane - 6 widelców i noży do ryb (dł. 18,5 i 21 cm) z platerowymi ostrzami grawerowanymi w wić
roślinną i trzonkami z iworyny; 5 widelczyków do ciasta z inicjałem M próby 800 (dł. 14,5 cm); 4 łyżeczki do herbaty (dł. 14,3 cm) próby 12 cechowane (Kozłowski); 6 łyżeczek do kawy (dł. 11,4 cm) o trzonkach lancetowatych próby 3 cechowane (SO i cecha probierni warszawskiej); 6 łyżeczek do kawy (dł. 11,5 cm) z trzonkami łopatkowatymi cechowane (próba 4 i cecha probierni krakowskiej z lat 1866-1920)]; waga łączna 381 g (bez sztućców do ryb);
wszystkie sztućce umieszczone w kasecie (wys. 30,5 cm, szer. 48 cm, głęb. 37 cm) drewnianej z wiekiem na zawiasach, z drzwiczkami od frontu, z czterema wysuwanymi szufladami wyłożona materiałem, w narożach okucia stalowe, pośrodku na wieku plakieta stalowa z herbem Dryja.
Niemcy?, po poł. XIX w.