Nr katalogowy: 707
Para solniczek z łyżeczkami w etui
srebro cechowane głową Minerwy z próbą 1 [950];
waga 89 g. Francja, Paryż, k. XIX w.
w formie owalnych koszyczków na czterech nóżkach z uchami w kształcie łabędzi; na osi krótszej wieńce laurowe, wnętrza złocone, z wkładami ze szkła, łyżeczki ze złoconymi, łopatkowatymi czerpakami i dekoracją trzonka w typie Ludwika XVI; etui introligatorskie z zielonego papieru ze złoconymi tłoczeniami, wewnątrz wyłożone irchą i atłasem;
srebro cechowane głową Minerwy z próbą 1 [950] (cecha państwowa, znak złotnika z monogramem EB w rombie);
solniczki - wys. 4 cm, szer. 8 cm, głęb. 4 cm;
łyżeczki - dł.7 cm; waga 89 g.
Francja, Paryż, k. XIX w.