Nr katalogowy: 614
Miedniczka - miska umywalniana?
Francja?, nieustalona wytwórnia
- wyrób w stylistyce Sevres, poł. XIX w.
owalna, wybrzuszona, zwężająca się ku górze, z dwoma uchwytami przy krótszych bokach, pod krawędzią. Na kobaltowym tle na dłuższych bokach dwie owalne rezerwy ujęte w złocenia, z barwnymi kompozycjami kwiatowymi z tulipanem, różami, peoniami, i niezapominajkami; wewnątrz, w dnie i przy krawędziach z czterech stron - barwne podłużne kompozycje z różami i kwiatami polnymi; na kobaltowym tle drobne złocone gałązki kwiatowe, pod uchwytami złocone girlandy; krawędzie, uchwyty i brzeg podstawy złocone; przetarte złocenia i szkliwo;
porcelana miękka (?), kobalt, farby naszkliwne, złocenia; wys. 20 cm, 44 x 30 cm;
nie sygnowana.
Francja?, nieustalona wytwórnia - wyrób w stylistyce Sevres, poł. XIX w.