Nr katalogowy: 914
Biurko w stylu secesji geometrycznej
mahoń; 114,6 x 80 x 63 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
w formie prostokątnego stolika z szufladką w oskrzynieniu, wspartego na czterech graniastych nóżkach, z niewielką nastawką ujętą ażurowymi ornamentami roślinnymi, wykonany z mahoniu ozdobiony subtelnymi intarsjowanymi kwadratami. Nastawka z jednoskrzydłową szafką o prostym froncie i bokach rozszerzających się ku dołowi, z półeczkami na lewym boku i szufladką na prawym. Nogi stolika u dołu spięte wiązaniem w kształcie litery H oraz z trzema szczeblinkami na krótszych bokach;
mahoń; 114,6 x 80 x 63 cm.
Europa Środkowa, pocz. XX w.
Może stanowić komplet z serwantką i kompletem mebli w tym samym stylu, prezentowanym na niniejszej aukcji (poz. 913, 915).