Nr katalogowy: 913
Serwantka w stylu secesji geometrycznej
mahoń; 177,2 x 70 x 40,2 cm.
Europa, pocz. XX w.
w formie dwuskrzydłowej szafki, z półką u dołu i z lustrem u góry ujętym (na bokach i zwieńczonym) ażurowymi ornamentami roślinnymi, wsparta na czterech graniastych nóżkach, zakończonych podkładkami; wykonana z mahoniu, ozdobiona subtelnymi intarsjowanymi kwadratami. Skrzydła ramowe, u dołu z pełną płyciną, u góry z dwiema przeszklonymi. We wnętrzu dwie półki. Na bokach korpusu, u dołu na wysokości dolnej półki, po trzy szczeblinki. Przy prostokątnych, repusowanych, wykonanych z blachy mosiężnej szyldach zamków, kwadratowe pola dekorowane płaskorzeźbionymi ornamentami roślinnymi;
mahoń; 177,2 x 70 x 40,2 cm.
Europa, pocz. XX w.
Serwantka może stanowić komplet z biurkiem i kompletem mebli w tym samym stylu, prezentowanym na niniejszej aukcji (poz. 914, 915).