Henri HUPPE (czynny XIX/XX w.)
Nr katalogowy: 809
Dzban secesyjny
cyna;
Francja, ok. 1900
z owoidalnym korpusem ozdobionym reliefowo sceną biblijną, w pejzażu z palmami, z kobietami znajdującymi w trzcinach nad rzeką koszyk z płynącym niemowlęciem - Mojżeszem; szyjka dzbana wysmukła, dekorowana brodatą maską; wylew z wywiniętą gardzielą i szerokim dziobkiem; ucho w formie figurki dziewczęcia trzymającego muszlę w uniesionej ręce; na brzuścu u dołu sygn.: „H. HUPPE”; na spodzie kolistej podstawy wyciśnięty napis: „ETAIN GARANTI
/ PUR”;
cyna; wys. 32,5 cm, szer. 13 cm, głęb. 16 cm.
Francja, ok. 1900