Nr katalogowy: 710
Dzbanuszek do mleka
srebro próby 12 wewnątrz złocone cechowane,
waga 310 g.
Warszawa, złotnik Karol Malcz, lata 40. XIX w.
na cokoliku, gruszkowaty, dekorowany na całej powierzchni stylizowanymi, reliefowymi motywami roślinnymi, rocailles i muszlami; wylew wysoko osadzony, trójkątny, ucho drewniane w tulejkach srebrnych, nakrywka na zawiasie, wysklepiona zdobiona podobnie jak brzusiec, zwieńczona drewnianym uchwytem - gałką;
srebro próby 12 wewnątrz złocone cechowane (Malcz, w Warszawie, 12, kotwica); wys. 17 cm, szer. 14,9 cm, głęb. 8,5 cm; waga 310 g.
W Muzeum Narodowym w Warszawie znajduje się imbryk i buliera o analogicznej dekoracji z zachowanymi kościanymi uchwytami (zob.: R. Bobrow, „Srebra warszawskie XVIII i 1. połowy XIX wieku”, Warszawa 1991, poz. 94, 95).