Nr katalogowy: 620
Para ptaków na konarze
Niemcy, naśladownictwo Miśni (temat rzeźby
i sygnatura), wytwórnia nieustalona - Turyngia?,
XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.
na owalnej podstawie z wyniesieniem w formie obciętego pnia drzewa, z kępkami traw i plastycznymi gałązkami kwiatów (m.in. powoje) siedzi para barwnie upierzonych ptaków: dudek z żółtym czubkiem, szarobrązową szyją i tułowiem oraz trójbarwnymi skrzydłami oraz ptak podobny do gawrona, o tępym, masywnym dziobie, rudawym upierzeniu szyi i tułowia oraz brązowo-czarnymi skrzydłami i ogonem; na wierzchu podstawy technologiczne skazy i pęknięcia;
porcelana, farby naszkliwne; wys. 32,5 cm, postawa ok. 26 x 20 cm;
sygn. na wydzielonym od frontu podstawy gładkim owalu: kobaltem podszkl. skrzyżowane miecze ostrzami w dół oraz dwie kropki powyżej ostrzy i rękojeści.
Niemcy, naśladownictwo Miśni (temat rzeźby i sygnatura), wytwórnia nieustalona - Turyngia?, XVIII/XIX w. - pocz. XIX w.