Nr katalogowy: 612
Grupa alegoryczna - flirtująca para ogrodników
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Scheibe - Alsbach,
A. W. Fr. Krister GmbH, pocz. XX w.
na owalnej, niskiej podstawie ze złotym paskiem wokół - siedząca pod drzewem para w stylizowanych strojach ogrodników: bosa kobieta z wieńcem kwiatowym w dłoniach i koszem róż u stóp, obok niej siedzący nieco wyżej młodzieniec, trzymający w lewej dłoni kartę do gry, prawą ręką obejmuje lekko kobietę; zwróceni ku sobie w konwersacji; przy drzewie, obok mężczyzny - otwarta klatka na ptaki, wsparta na wiązanych łykiem palikach; drobne ubytki listków drzewa, drobne reperacje - retusze malarskie; porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 15,8 cm, podstawa: 13,3 x 7,6 cm; sygn. od spodu:
kobaltem na nie szkliwionej powierzchni litera S przekreślona wzdłuż dwiema skrzyżowanymi liniami 13; z tyłu, u podstawy pnia wycisk: 105 38/ 0.
Niemcy, Scheibe - Alsbach, A. W. Fr. Krister GmbH, pocz. XX w.