Nr katalogowy: 611
Tondo - plakieta z medalionami z popiersiami wojowników antycznych
Nieokreślona wytwórnia europejska
(Włochy lub Anglia?),
XIX/XX - pocz. XX w.
okrągła, o profilowanej krawędzi, z uniesionym lustrem; wokół kołnierza zielony pas reliefu ze stylizowaną wicią roślinną i trzema medalionami z profilami głów wojowników w antycznych hełmach; w błękitnym lustrze o profilowanym otoku ujęty w promienisty reliefowy krąg prawy profil głowy męskiej w antycznym hełmie;
majolika farby podszkliwne (zieleń, zgaszony róż, błękit, beż), szkliwo ołowiowe;
wys. ok. 3 cm, średn. 36,5 cm; sygn. wyciskiem: BB/ 2955.
Nieokreślona wytwórnia europejska (Włochy lub Anglia?),
XIX/XX - pocz. XX w.
Interesujący przedmiot historyzujący, odwołujący się do majolik renesansowych.