Nr katalogowy: 818
Komoda w stylu eklektycznym
Europa Środkowa, Polska?, 3 ćw. XIX w.
o prostych bokach i froncie, trzyszufladowa, fornirowana, wsparta na czterech nóżkach, przednich w formie spłaszczonych kul, tylnych graniastych. Blat
profilowany na obrzeżu. Górna szuflada wysunięta. Front ujęty na bokach dwoma tralkami, kanelowanymi w górnej partii, u dołu zakończonymi liśćmi.
Materiały: konstrukcja - sosna; fornir - orzech; 76 x 108,7 x 53,7 cm;
Komoda o formie charakterystycznej dla mebli XIX wiecznych, prosta w konstrukcji i trzyszufladowa. Wysunięcie górnej szuflady, toczone kolumny oraz bardzo wzorzysty
fornir znacznie ożywiają jej front.