Nr katalogowy: 815
Komplet mebli klasycyzujących
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
złożony ze stołu i sześciu krzeseł, fornirowanych, intarsjowanych, wsparty na czterech graniastych, zbieżnych nogach. Stół prostokątny o zaokrąglonych narożach,
rozsuwany, nogi spięte u dołu falistym wiązaniem zbliżonym do litery H. Blat stołu z obramieniem, wstęgą i żyłkami, wyklejony wewnątrz siecią z rombów.
Oskrzynienie i nogi również z obramieniem i wstęgami. Krzesła lekko odchylonych oparciach, o prostych bokach, zaokrąglone na górnych narożach, z balonowymi
siedzeniami, wyściełane (siedzenia i oparcia). Oskrzynienie dekorowane wstęgą i żyłkami. Na nogach mosiężne obejmy (w krzesłach tylko na przednich nogach), na
oskrzynieniu wieńce z blachy repusowanej. Materiały: konstrukcja i fornir - mahoń; intarsje - mahoń, czeczota cisowa (?), róża, brzoza; stół: 76,8 x 136 x 101 cm
(dwa wkłady 87,1 x 101,4 cm); po zamontowaniu wkładów powierzchnia stołu 310 x 101 cm; krzesła - 99,6 x 47 x 43 cm;
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Komplet mebli o kształtach i dekoracji klasycyzującej, wykonany w sposób nowoczesny