Nr katalogowy: 814
Serwantka klasycystyczna
Europa Środkowa, pocz. XX w.
o prostych bokach i froncie, jednoskrzydłowa, przeszklona z trzech stron, zwieńczona wypiętrzonym, profilowanym gzymsem, wsparta na czterech graniastych,
zbieżnych nóżkach. Fornirowana i intarsjowana na bokach i froncie romby ujęte żyłką. We wnętrzu dwie półki szklane, dolna pełna.
Materiał: fornir - mahoń; 171 x 79,4 x 36,2 cm; Europa Środkowa, pocz. XX w.
Mebel nawiązujący formą i dekoracją do klasycystycznych sprzętów francuskich z pocz. XIX w. Meble te znowu stały się modne na pocz. XX w.