Nr katalogowy: 811
Stół w stylu biedermeier
Europa Środkowa, Polska, pocz. XX w.
z okrągłym blatem, wspartym na ośmiobocznym, gruszkowatym trzonie,
umieszczonym na czterobocznej platformie o wklęsłych bokach, fornirowany
mahoniem. Blat nieco wystający poza oskrzynienie, zatężony od spodu krzyżakiem
z graniaków. Materiały: konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; 74,5 x śr. 89,8 cm