Nr katalogowy: 810
Konsola i lustro w stylu biedermeier
1 ćw. XIX w., Polska (?)
konsola półokrągła, wsparta na czterech zbieżnych, graniastych, wygiętych nogach. Blat z obramieniem,
malowany na czarno, politurowany. Rama lustra prostokątna, płaska, zakończona falistą listwą, z czernionym
półwałkiem.Materiały: konstrukcja - sosna; fornir - jesion; konsola - 76,2 x 105 x 50 cm; lustro - 120 x 84 x 8,6 cm;
1 ćw. XIX w., Polska (?);
Meble wykonane w stylu biedermeier, posiadające jednakże cechy mebli klasycystycznych: zgeometryzowane formy i
dużą lekkość modeli. Fornirowane, krajowego pochodzenia, wzorzystą okleiną jesionową, o ciepłym miodowym odcieniu.