Nr katalogowy: 725
Zestaw pięciu manuskryptów
kammavasa;
Birma, I poł. XX w.
kammavasa;
prostokątne arkusze ze złoconym tłem zdobionym wicią roślinną,
wyobrażeniami postaci ludzkich i zwierzęcych - pokryte dwustronnie
pismem magyi-zi stosowanym w świętych księgach; teksty na
manuskryptach opisują życie Buddy oraz zawierają fragmenty Wed
i Ramajany; otwór na sznurek do przewiązywania większej ilości
manuskryptów; laka, złocenia; 60,5 x 15,2 cm. Birma, I poł. XX w.