Nr katalogowy: 707
Patera z figurką Kory
Francja, firma René Lalique, 1 ćw. XX w.
na oktogonalnej podstawie, zdobionej motywami geometrycznymi i stylizacjami roślinnymi - stojąca postać kobieca - Kora - dźwigająca na głowie kulisty
kosz, podtrzymywany uniesionymi ramionami; patera w formie talerza szklanego z płaskim, gładkim lustrem i szerokim kołnierzem z półplastycznych liści
nasturcji; na spodzie wzdłuż obrzeża wyryta sygnatura: „Lalique France”; stop cynowy , ślady srebrzenia; szkło prasowane; wys. 27 cm, średnica 27,5 cm.