Nr katalogowy: 706
Koszyczek kryształowy z pałąkiem
szkło kryształowe, plater;
Warszawa, firma Adam Nagalski, lata 20. XX w.
owalny, głęboki , z kryształowego szkła rżniętego i szlifowanego w motywy gwiazd, kratek i stylizowanych kwiatów, z wyzębioną krawędzią i uchwytem
w formie ruchomego, platerowego pałąka, zdobionego wicią roślinną; sygn. w prostokącie „A.N.”;
szkło kryształowe, plater; wys. z pałąkiem 21 cm; dł. 23,5 cm, szer. 15,5 cm;