Nr katalogowy: 705
Koszyczek z figurką ptaszka
mosiądz srebrzony i złocony;
Rosja?, XIX/XX w.
na planie koła, z korpusem walcowatym, uformowanym nieregularnie, dekorowanym fakturowo i reliefowo motywem gałązek kwiatowych i listków,
częściowo złoconych, na plecionkowym, srebrzonym tle; na faliście powyginanej krawędzi - siedzący pełnoplastyczny wróbelek. Uchwyt w formie
wysokiego , prostokątnego pałąka z gałązek oplecionych sznurem;
mosiądz srebrzony i złocony; wys. 25 cm, szer. 13 cm, głęb. 13,5 cm.
Rosja?, XIX/XX w.