Nr katalogowy: 620
Kufel neobarokowy
Niemcy, Hanau, Neresheimer & Söhne,
k. XIX w.
cylindryczny zdobiony dużymi kwiatami i wmontowanymi pięcioma talarami z XVII wieku, z boku esowate ucho dekorowane lwią maską, nakrywka na
zawiasie z szerokim pasem ornamentu akantowego;
srebro wewnątrz złocone; wys. 21,5 cm, szer. 18 cm, średnica stopy 13,5 cm; waga 797 g.
Niemcy, Hanau, Neresheimer & Söhne, k. XIX w.