Nr katalogowy: 517
Patera z parą ogrodników
Niemcy, Turyngia, Volkstedt ?
ok. poł. XIX w., w typie wyrobów miśnieńskich.
patera o głębokiej, półkulistej czaszy z 4-dzielnym, konicznym, ażurowym kołnierzem, na wysokim trzonie i podstawie na trzech wolutowych nóżkach, z trzema
rocaillami z ażurową kratownicą. Wokół trzonu - para ogrodników w tanecznych pozach, z kwiatami w dłoniach i w fartuszku (dziewczyna).Wzdłuż trzonu,
podstawy i na zewnątrz czaszy - plastyczna dekoracja gałązkami i bukietami kwiatów. Wnętrze czaszy malowane w barwne rzuty i bukiety kwiatowe.
Drobne ubytki dekoracji plastycznej.
Porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 49,5 cm;
sygn. kob. podszkl. skrzyżowane dwa „przecinki” przypominające miecze, niżej litera R.
Niemcy, Turyngia, Volkstedt ? ok. poł. XIX w., w typie wyrobów miśnieńskich.