Nr katalogowy: 514
Zespół naczyń do kawy model Płaski,
z dekoracją kwiatową;
Polska, Ćmielów, model Bogdana Wendorfa
z ok. 1930
z dekoracją kwiatową;
składa się z dzbanka z pokrywką, dzbanuszka na mleko i sześciu
filiżanek ze spodeczkami. Naczynia z drukowanym motywem
gałązki czerwono-szarych tulipanów; krawędzie złocone.
Pęknięty mlecznik i 1 filiżanka.
Porcelana, druk barwny, złocenia; wymiary:
dzbanek wys. 21,5 cm; mlecznik wys. 10 cm;
fil. wys. 4,3 cm, średn. 7,2 cm; spodeczek: średn. 11 cm;
sygn. wyciskiem: Ć w trójkącie, czarnym drukiem: 874
Polska, Ćmielów, model Bogdana Wendorfa z ok. 1930