Nr katalogowy: 513
Alegoria Jesieni (?)
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany
(KPM), XIX/XX - pocz. XX w.
na podłużnym rocaillowym cokole ze skalistym występem - w pozycji
półleżącej młoda naga kobieta wieńcu z winogron, w draperii wokół
bioder, głaszcząca po głowie nagiego amorka, siedzącego tyłem na
leżącym koźle i nalewającego wino z małej flaszki do kieliszka. Obok
nimfy kosz z winogronami, amorek w wieńcu i przepasce z winnych
gron i liści.
Porcelana biała; wys. 18 cm, dł. ok. 20 cm;
sygn. kob. podszkl. berło, wycisk: trzy kółeczka, Z i cyfra 6344.
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), XIX/XX -
pocz. XX w.